Powozownia

Powozownia zachwyca wnętrzem. Tutaj nowoczesność przenika się z historią. Obok eksponatów z dawnych czasów znajdują się oryginalne, multimedialne wystawy.

Owczarnia

W budynku mieści się stała wystawa „Technika leśna”. To właśnie tutaj, na powierzchni 1039 m², można zobaczyć wyjątkowo bogaty zbiór eksponatów obrazujący sposoby zagospodarowania i użytkowania lasu. XIX-wieczna Owczarnia połączona jest przeszklonym pasażem z Powozownią, co pozwala na kompleksowe zwiedzanie muzeum.

Oficyna

Oficyna to XIX-wieczny obiekt mieszkalny powstały na bazie wybudowanej w latach 1852–1853 gorzelni. Swój wygląd zawdzięcza Izabelli i Janowi Działyńskim. Dziś udostępnia podwoje jako Muzeum Leśnictwa. Prezentowane są tutaj dwie stałe ekspozycje: „Kulturotwórcza rola lasu" i „Dzieje leśnictwa w Polsce”, a także wystawy czasowe.

Dybul

Dybul to nazwa miejsca w parku, które w XVII wieku zamieszkiwał młynarz Dybuł. Stosowana przez lata przełożyła się także na stojące tam budynki. W jednym z nich, który w przeszłości pełnił funkcję stajni i obory, mieści się Muzeum Leśnictwa. Prezentowana tutaj wystawa nosi tytuł „Ochrona lasu".