Asset Publisher Asset Publisher

Dendrologiczne Skarby – Gra terenowa

Od poniedziałku 21 marca dostępna jest mobilna gra terenowa „Dendrologiczne Skarby”.

Jest końcówka XIX wieku. Prace remontowe w gołuchowskiej rezydencji są na ukończeniu. Jako uczeń sławnego i wybitnego ogrodnika, weź udział w tworzeniu jednego z najstarszych i największych parków krajobrazowych w Polsce. Poznaj niezwykłe dendrologiczne skarby i sprawdź jak poradzisz sobie z czekającymi na Ciebie wyzwaniami…

Premiera gry odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Później będzie ona dostępna dla każdego chętnego. W grze można brać udział indywidualnie, w wyznaczonym przez siebie czasie, a sam udział jest bezpłatny.

Żeby dołączyć do gry należy pobrać aplikację ActionTrack za pośrednictwem App Store (smartfony z systemem iOS) lub Sklepu Play (smartfony z systemem Android). Po jej uruchomieniu wybieramy opcję „Zeskanuj kod dołączenia” i skanujemy udostępniony kod QR. To umożliwi nam pobranie i uruchomienie gry.

Od tego dnia udostępniony zostaje również ogród ziołowo-kwiatowy, który czynny będzie aż do października. Na terenie parku-arboretum cały czas dostępne są także ścieżki questowe, do których wystarczy pobrać materiał z naszej strony lub ulotkę z Muzeum Leśnictwa. Na przejście czeka również ścieżka geocachingowa „Dolina rzeki Ciemnej”.

Pamiętajcie, las to zdrowie, skarbnica wiedzy, ostoja bioróżnorodności, która jest podstawą wielu dóbr materialnych i duchowych. Korzystajcie z lasów oraz parków i wybierajcie je na miejsca swoich spacerów nie tylko w pierwszy dzień wiosny.

Życzymy dobrej zabawy!