Asset Publisher Asset Publisher

Dzień Ziemi

Siedemnasta edycja podsumowania ekologicznej aktywności dzieci i młodzieży z Kalisza, Pleszewa i Gminy Gołuchów odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 25 kwietnia 2018 roku.

Wspólne świętowanie Dnia Ziemi rozpocznie się o godzinie 10.00 w wiacie edukacyjnej na placu podworskim, gdzie zostaną zaprezentowane spektakle i utwory muzyczne. Wkrótce po nich goście będą mogli wysłuchać prelekcji o różnorodności parku-arboretum w Gołuchowie. Równolegle, w parku-arboretum wystartuje rajd „Pod drzewami", zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych.

Spod wiaty edukacyjnej goście spotkania przejdą do Powozowni, gdzie zwiedzą wystawę prac konkursowych, a nastepnie do parku, by posadzić w nim pamiątkowe drzewo. Towarzyszyć temu będzie happening w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie oraz wspólne zdjęcie uczestników Dnia Ziemi.

W samo południe na dziedzińcu gołuchowskiego Zamku najbardziej zaangażowani w sprawy środowiska uczniowie zostaną nagrodzeni. Podsumowane będą również projekty ekologiczne i konkursy oraz ogłoszone wyniki rajdu.

Silnych wrażeń uczestnikom obchodów dostarczy z pewnością losowanie ekologicznego pojazdu – roweru.

Honorowy patronat nad uroczystością sprawują: Andrzej Grzyb – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Sapiński – Prezydent Miasta Kalisza oraz Maciej Wasielewski – Starosta Pleszewski. Imprezę organizują Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie i III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu, przy współudziale Urzędu Gminy w Gołuchowie, Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Starostwa Powiatowego w Pleszewie oraz licznych szkół.

Zapraszamy!