Asset Publisher Asset Publisher

Sowi wieczór 2019

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU EDUKACYJNYM

Przed nami trzecia edycja Sowiego wieczoru. Odbędzie się ona 29 marca o godzinie 19:00. Podczas prezentacji w Oborze poznamy zwyczaje i niecodzienne umiejętności sów, będziemy mogli usłyszeć charakterystyczne dla każdego gatunku odgłosy. Obejrzymy także film na temat działań ochronnych podejmowanych na rzecz tych ptaków w Lasach Państwowych. Nieodłącznym elementem spotkania będzie wieczorne wyjście do parku-arboretum na poszukiwania sów. Być może, przy odrobinie szczęścia uda nam się usłyszeć lub nawet zobaczyć nocnego drapieżnika. Na koniec przewidujemy wspólne ognisko.

Na Sowi wieczór gorąco zapraszamy sympatyków przyrody w każdym wieku. Zgłoszenia na spotkanie przyjmujemy drogą mailową, na adres patryk.ortell@okl.lasy.gov.pl.

Na wyjście w teren warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, buty terenowe, lornetkę i latarkę. Kiełbaskę i herbatę przy ognisku zapewniamy dla wszystkich gości.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2019 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie akcją i ograniczoną liczbę miejsc, spotkanie odbędzie się także w sobotę 30 marca o godz. 19.00. Lista na piątek 29 marca została zamknięta.

 

Tekst: Patryk Ortell