Asset Publisher Asset Publisher

VI Konferencja Naukowa „Las i historia”

Zapraszamy do udziału

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniach 13-15 października 2021 roku organizuje VI Konferencję Naukową „Las i historia”.

Tematem projektowanej konferencji, są relacje pomiędzy leśnictwem a społeczeństwem na tle zachodzących w historii zjawisk gospodarczych, politycznych i społecznych, to również oddziaływanie lasu, przyrody na procesy zachodzące w kulturze.

Pragniemy, by konferencja rozpoczęła dyskusję historyków dotyczącą najważniejszych i przełomowych zjawisk społeczno-gospodarczych odnotowanych w gospodarce leśnej w Polsce w okresie od roku 1924 do dnia dzisiejszego. 
Okazją do dyskusji są zbliżające się obchody 100-lecia powstania organizacji gospodarczej Lasy Państwowe.
Celem konferencji jest zebranie kolejnych opracowań uzupełniających istniejący stan wiedzy historycznej, a także upowszechnienie najnowszych ustaleń badaczy w tej dziedzinie.

Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w konferencji. Termin zapisów upływa z dniem 30 lipca 2021 r. (w przypadku prelegentów) oraz 1 października 2021 r. (w przypadku słuchaczy). Szczegóły organizacyjne oraz karta zgłoszenia znajdują się w załączonych plikach.