Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs „Mój Las” podsumowany

Finał XXXI edycji

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie rozstrzygnięto konkurs „Mój Las” – na szczeblu regionalnym. Prace, które zajęły I i II miejsce zostały wysłane do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie, gdzie wezmą udział w etapie centralnym.

W wydarzeniu wzięły udział trzy placówki szkolne z Pleszewa, Koźmina Wlkp. i Turku. Nadesłano łącznie 48 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci z klas I-III szkół podstawowych tworzyły prace na temat „Mój ulubiony mieszkaniec lasu”. Barwne zwierzęta leśne, wśród których nie zabrakło saren, lisów, sów i wiewiórek, wykonane były różną techniką. Obok namalowanych farbami i kredkami znalazły się wyklejane, tworzone techniką 3D czy ozdobione piórami, mchem lub liśćmi. W tej kategorii jury konkursowe pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora OKL, przyznało nagrody i wyróżnienia. I miejsce otrzymała praca wykonana przez Wiktora Sylwestrzaka z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku, II miejsce – dzieło nadesłane przez Stanisława Michalaka z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. III miejsce ex aequo przyznano uczennicom Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku: Natalii Urzędowskiej z klasy I d oraz Zuzannie Mączce z klasy I e. Wyróżniono również rysunki uczniów ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.: Agaty Mikołajczyk, klasa II a i Antoniego Garkowskiego, klasa I a oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku: Pauliny Rosiak, klasa III g, Jakuba Ciszewskiego, klasa I d i Macieja Trawentkowskiego, klasa I d.

Uczniowie starszych klas szkół podstawowych wykonywali prace pt.: „Runo leśne i jego mieszkańcy”. W tej kategorii wymagany był opis zagadnienia, który można było wzbogacić o rysunki, zdjęcia i grafiki. Ale prace były urozmaicone nie tylko kolorowymi obrazkami. Obok barwnych wklejek znalazły się wykresy, rymowanki, ciekawostki, a nawet małe instalacje ukazujące runo leśne. Spośród nadesłanych prac zostali nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. I miejsce otrzymała Gabriela Golińska z klasy IV c, II miejsce – Maja Pawlak z klasy VI b, oraz III miejsce – Kacper Juszczyk z klasy IV c. Ponadto wyróżniono opracowania Amelii Żak z klasy IV b oraz Zofii Trawińskiej z klasy VI b.

Uroczysty finał konkursu odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 19 stycznia 2018 r. w budynku muzealnym „Powozownia”. 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Tekst: Joanna Zalejska-Niczyporuk