Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs na niezapominajkowy wiersz rozstrzygnięty

Wyniki

6 listopada 2017 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie rozstrzygnięto konkurs na wiersz pt. „Niezapominajki z polskiej bajki”.

Było to wydarzenie otwarte, skierowane do wszystkich, którym bliskie jest święto „Polskiej Niezapominajki” obchodzone 15 maja każdego roku. Do konkursu osiemnastu autorów zgłosiło łącznie 47 utworów promujących ten niebieski, urokliwy kwiat będący symbolem pamięci o ludziach, wydarzeniach i rodzimej przyrodzie.

Jury konkursu pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora Ośrodka przyznało nagrody i wyróżnienia. I miejsce zajęła Barbara Paluchowa, która nadesłała wiersze: „Błękitne hafty”, „Majowe niebo”, „Wciąż kwitną”. II miejsce przyznano Annie Piliszewskiej za utwory: „Żabie oczka”, „Panna Niezapominajka”, „Bajka błękitniejąca”, a III – Zygmuntowi Królak za wiersze: „O niezapominajce”, „Wartości doskonałe”. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Magdaleny Dryl za utwór poetycki: „Nie – zapominaj – ka” oraz Kordiana Dubkowskiego za wiersze: „Ucieczka”, „Oddechem wiatru i zapadłą mgłą”. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znajdą się w tomiku promującym „niebieskie święto” pt.: „Niezapominajki z polskiej bajki”.

Uroczysty finał konkursu odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 17 listopada br. o godz. 13.00. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Tekst: Joanna Zalejska-Niczyporuk