Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie finalistów konkursu „Mój Las"

Wręczenie nagród i dyplomów

19 stycznia br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się uroczysty finał XXXI edycji konkursu „Mój Las”. Był to regionalny szczebel tego wydarzenia, a etap centralny, do którego przesłane zostały prace nagrodzone pierwszym i drugim miejscem, odbędzie się w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie.

Do konkursu zgłosiło się 48 uczestników z trzech placówek: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku.

Jury pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, w dwóch kategoriach wiekowych przyznało I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych I miejsce otrzymał Wiktor Sylwestrzak z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku, II miejsce Stanisław Michalak z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp., a III miejsce ex aequo przyznano Natalii Urzędowskiej z klasy I d oraz Zuzannie Mączce z klasy I e ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku. Wyróżniono również rysunki uczniów ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.: Agaty Mikołajczyk, klasa II a i Antoniego Garkowskiego, klasa I a oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku: Pauliny Rosiak, klasa III g, Jakuba Ciszewskiego, klasa I d i Macieja Trawentkowskiego, klasa I d.

W II kategorii wiekowej, czyli klasy IV-VI SP, I miejsce otrzymała Gabriela Golińska z klasy IV c, II miejsce – Maja Pawlak z klasy VI b, a III miejsce – Kacper Juszczyk z klasa IV c. Ponadto wyróżniono opracowania Amelii Żak z klasy IV b oraz Zofii Trawińskiej z klasy VI b. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów podziękowano również nauczycielom-opiekunom, za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu. Nie zabrakło pamiątkowego wspólnego zdjęcia, na którym radośni laureaci z dumą prezentowali swoje dyplomy i nagrody ufundowane przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli film przyrodniczy pt.: „Pełzająca mądrość”, a chętni zwiedzili wystawy w Muzeum Leśnictwa.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Tekst: Joanna Zalejska-Niczyporuk