Wydawca treści Wydawca treści

Imprezy okolicznościowe

Cykliczne, edukacyjne imprezy okolicznościowe w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie cieszą się dużym zainteresowaniem. Spośród wielu ciekawych propozycji każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

 

Festyn Edukacyjny „Spotkanie z lasem”  

Plenerowa, otwarta impreza o charakterze cyklicznym. Propozycja dla osób chcących w aktywny sposób zgłębiać tematykę leśną. Podczas festynu odbywają się pokazy rzemiosła związanego z lasem: otrzymywania dziegciu, pracy pilarzy, rzeźby w drewnie, a także warsztaty tworzenia papieru czerpanego i zdobienia drewna. Ponadto przeprowadzane są zabawy i konkursy, młodzi aktorzy prezentują spektakle ekologiczne.

Dzień Ziemi

Edukacyjna impreza, adresowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. W programie: finał akcji zdobywania odznaki „Honorowy Opiekun Miejsc Przyrodniczo Cennych Gołuchowa”, happening, sadzenie drzewa, spektakle ekologiczne, a  także zwiedzanie Muzeum Leśnictwa, parku-arboretum i Pokazowej Zagrody Zwierząt.

Sowi Wieczór

Wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom. Kierowane jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Podczas spotkania prezentowane są krajowe gatunki sów oraz ich odgłosy. Integralną częścią jest wieczorne wyjście do parku-arboretum na poszukiwania sów. Spotkanie kończy się wspólnym ogniskiem.

 Noc Muzeów

Nocne zwiedzanie Muzeum Leśnictwa i parku-arboretum w ramach ogólnoeuropejskiego przedsięwzięcia Noc Muzeów. W ofercie zwiedzanie wystaw stałych i czasowych prezentujących przyrodę polskich lasów, technikę leśną, a także związki lasu z kulturą i historią leśnictwa.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej

Wydarzenie o charakterze otwartym, na które składają się Konkurs Sygnałów Łowieckich i Muzyki Myśliwskiej, pokazy ptaków łowczych, psów myśliwskich, degustacja potraw z dziczyzny oraz prowadzenie zabaw i konkursów o tematyce leśnej w ramach przygotowanych stoisk edukacyjnych.

Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”

Wydarzenie edukacyjne realizowane w celu zwiększenia wśród dzieci wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania wobec środowiska naturalnego. Przedszkolaki i uczniowie klas I–III szkół podstawowych prezentują w ramach konkursu piosenki, inscenizacje i recytacje. Ponadto, uczestniczą w grach oraz zabawach edukacyjnych przygotowanych przez leśników i strażaków.

Wielki Dzień Pszczół

Ogólnopolskie wydarzenie łączące dobrą zabawę i edukację, które wpisało się na stałe w kalendarz najważniejszych świąt dotyczących ekologii obchodzonych w Polsce. Wielki Dzień Pszczół powstał, aby przypominać o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o tym, że są zagrożone wyginięciem. Zasługi tych owadów są nie do przecenienia, dzięki nim mamy choćby miód i pyszne owoce.