Wydawca treści Wydawca treści

Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Las bawi nas, las uczy nas – zajęcia prowadzone w części leśnej parku w okresie wiosennym, letnim i jesiennym. Obejmują one zbiór cząstek przyrody do tworzenia dzieła plastycznego, nasłuchiwanie i naśladowanie dźwięków prosto z lasu, zabawę z utworem literackim, a także mini rozgrywki sprawnościowe. Czas zajęć: 1 godzina zegarowa.

Wiosna budzi zapachami i kolorami – zajęcia prowadzone są w części ozdobnej parku w okresie wiosny. Obejmują one obserwacje barw przyrody, zbiór cząstek przyrody z zastosowaniem palety barw, poznawanie zapachów, tworzenie dzieła plastycznego z użyciem zebranych materiałów oraz wystawę wykonanych prac. Czas zajęć: 1 godzina zegarowa.

Jesienne obserwacje – zajęcia prowadzone są w części ozdobnej parku w trakcie jesieni. Obejmują one obserwację barw w przyrodzie, zbiór cząstek przyrody z zastosowaniem palety barw, tworzenie dzieła plastycznego z użyciem zebranych materiałów oraz wystawę prac. Czas zajęć: 1 godzina zegarowa.

Decoupage – na zajęciach uczniowie zapoznają się z techniką polegającą na zdobieniu drewna za pomocą wzoru wyciętego z papieru ryżowego. Jednorazowo w warsztatach mogą uczestniczyć maksymalnie 32 osoby, minimalny wiek 5 lat. Zajęcia odbywają się w sali plastycznej na „Dybulu". Czas zajęć: 1 godzina zegarowa.