Kalendarz Kalendarz

Wróć do pełnej strony

Wystawa

Na wystawę zapraszamy słowami Autorki zdjęć – Marty Baranowskiej, absolwentki Wydziału Leśnego SGGW, od 2012 roku związanej z Nadleśnictwem Wyszków (RDLP Warszawa):

(…) Rozmyślając o tym wszystkim co przeżyłam, uświadamiam sobie, jak wiele zawdzięczam fotografii. Pomysł na zatrzymanie czegoś w kadrze zawsze powstaje w głowie, później staram się pokazać to na zdjęciu – co nie zawsze się udaje. Fotografia była, jest i będzie dla mnie najbliższą sercu drogą do wyrażenia siebie, pokazania czegoś, co widzę – tu i teraz – co chcę zachować, zapisać, wrócić do tego i czym chcę się dzielić z innymi. Moją specjalnością, a raczej zaszczytem, jest fotografia koni. Szczególnie kocham konie czystej krwi arabskiej.

Wielki spokój i czas na przemyślenia daje mi fotografia przyrodnicza. Szczególnie fascynują mnie prace leśne oraz fotografia makro. Las to moja świątynia, jedno z niewielu miejsc, gdzie lubię rozmawiać ze sobą i... z drzewami... Phil Bosmans powiedział: „Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewem, nie potrzebuje psychiatry. Niestety sporo ludzi uważa inaczej.” Może więc mam szansę...?

Moim pierwszym osiągnięciem w dziedzinie fotografii było zajęcie I miejsca w konkursie fotograficznym organizowanym przez portal erys.pl w 2008 roku.

Spotkał mnie wielki zaszczyt, że mogę zaprezentować swoje fotografie w OKL Gołuchów, zapraszam serdecznie.