Kalendarz Kalendarz

Wróć do pełnej strony

Europejskie Dni Dziedzictwa w Gołuchowie

W ramach 29. obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przygotował wydarzenie „Leśne smaki dziedzictwa”.
 

W sobotę o godz. 15:00 Muzeum Zamek w Gołuchowie zaprasza na prelekcję Anny Lebowskiej pt. „Ryton, kyliks, krater – uczta dla oka i ciała. O naczyniach antycznych z dawnej kolekcji zamku w Gołuchowie” (wstęp wolny).

W niedzielę w godz. 12:00–16:00 (przed budynkiem Powozowni) odbędzie się festyn edukacyjny, podczas którego odkryjemy, co dobrego daje las. Dzięki współpracy marki „Dobre z lasu”, Kół Gospodyń Wiejskich i Domu Pracy Twórczej będzie można skosztować zdrową żywność z leśnych produktów. Temat trufli przybliży prof. Dorota Hilszczańska, a inne gatunki grzybów omówi pan Justyn Kołek. Edukację przyrodniczą z warsztatami pirografii przeprowadzą pracownicy Ośrodka Kultury Leśnej.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy plenerowej „Z pamiętników gołuchowskiego ogrodnika”. Część parku, którą w swoich notatkach opisywał XIX-wieczny zarządca, będzie można zwiedzić z mobilnym przewodnikiem i poznać rośliny lecznicze w aplikacji ActionTrack.

Przez dwa dni dostępne będą bezpłatnie wszystkie wystawy Muzeum Leśnictwa.

  Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Materiały do pobrania