Wydarzenia Wydarzenia

MOC EDUKACJI. Spotkanie wiedzy i pasji

Targi Edukacyjne w Poznaniu to jedno z największych wydarzeń w Wielkopolsce dotyczące kształcenia, nie tylko tego formalnego. Każdego roku przyciągają rzesze specjalistów, rodziców i osób uczących się. Celem organizatorów jest pomoc  w podjęciu decyzji o drodze i sposobie swojego edukacyjnego rozwoju.

W programie tegorocznego wydarzenia mieści się szereg warsztatów i konferencji. Jedna z nich, której aktywnym uczestnikiem będzie Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, nosi tytuł „Ruch, rozwój, energia: klucz do mocy edukacji”. Odbędzie się 9 marca br. i zostanie poświęcona kształceniu outdoorowemu.

Goście Targów będą mogli spotkać się ze specjalistami i porozmawiać o kontakcie z przyrodą i jego wpływie na rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci. Na stoisku konsultacyjnym Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, przygotowanym we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, proponujemy następującą tematykę: 
– park-arboretum i Pokazowa Zagroda Zwierząt miejscem edukacji outdoorowej,
– ruch, zabawa, edukacja; oferta zajęć i warsztatów o tematyce leśnej, realizowanych przez edukatorów,
– marsz na orientację, nocowanie i inne pomysły – przepis na „zieloną szkołę”,
– samodzielnie po wiedzę i umiejętności – scenariusze zajęć, questy, punkty dydaktyczne w parku-arboretum,
– Pod ziemią, w powiększeniu, z bliska – wystawa przyrodnicza w Muzeum Leśnictwa.

Program konferencji

XXVIII Targi Edukacyjne odbywają się od 8 do 10 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat ich przebiegu, również tych organizacyjnych.

 

Tekst: Alicja Antonowicz

 

Materiały do pobrania