Wydarzenia Wydarzenia

V Konferencja naukowa „Las i historia”

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

W dniach 17-18 października 2019 roku organizuje

V konferencję naukową  „Las i historia”.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Dyrektora Generalnego

Lasów Państwowych dr inż. Andrzeja Koniecznego.

Tematem projektowanej konferencji, w naszym rozumieniu, są relacje pomiędzy leśnictwem a społeczeństwem na tle zachodzących w historii zjawisk gospodarczych, politycznych i społecznych, to również oddziaływanie lasu, przyrody na procesy zachodzące          w kulturze.

Konferencja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w jubileusz dwusetlecia powołania Królewskiego Korpusu Leśnego – pierwszego, samodzielnego organu leśnej administracji rządowej na Ziemiach Polskich.

Konferencja jest doskonałą okazją do odniesienia się do procesów historycznych zachodzących w polskim leśnictwie w ostatnim wiekach.

Celem konferencji jest zebranie kolejnych opracowań uzupełniających istniejący stan wiedzy historycznej, a także upowszechnienie najnowszych ustaleń badaczy w tej dziedzinie.

Na planowana konferencję zostały nadesłane zgłoszenia różnych środowisk naukowych. Poniżej zamieszczamy listę prelegentów wraz z tematami i abstraktami wystąpień.

Dokładny program konferencji zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Uwagi organizacyjne

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie informuje, że udział w konferencji jest bezpłatny.                                                                               Prelegentom oferujemy zakwaterowanie w obiekcie edukacyjno-konferencyjnym oraz stosowne posiłki.

Słuchacze wnoszą opłatę rejestracyjną w wysokości 200,00 złotych w ramach której gwarantujemy nocleg w pokoju dwuosobowym, posiłki i materiały konferencyjne.

Słuchacze, którzy  rezygnują z noclegu i posiłków uczestniczą w konferencji bezpłatnie.

Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

Program konferencji i karta słuchacza znajduje się w załączniku do niniejszego komunikatu.