Wydarzenia Wydarzenia

Waldinspirationen I–V 12 Jahre Kooperation Gołuchów-Templin

Stowarzyszenie Kunstverein Templin wspólnie z Ośrodkiem Kultury Leśnej w Gołuchowie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy: „Waldinspirationen I–V 12 Jahre Kooperation Gołuchów-Templin”, która odbędzie się w dniu 16 listopada 2019 r. o godz. 15.00 w Galerii Nowego Ratusza w Templinie.

Wystawa jest wynikiem wieloletniej współpracy Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie i niemieckiego Stowarzyszenia Artystów Kunstverein Templin. W minionych 12 latach Ośrodek zorganizował pięciokrotnie plener artystyczny z cyklu „Inspiracje leśne”. Artyści z Polski, Niemiec i Holandii biorąc udział w międzynarodowej wymianie uczestniczą w festiwalu sztuki i przyrody, jaki ma miejsce w Gołuchowie. Spotkania i doskonałe warunki pracy tworzą tutaj przestrzeń do twórczej pracy w otoczeniu wyjątkowego parku-arboretum.

Na wystawie zobaczyć będzie można 25 dzieł poplenerowych oraz kilkadziesiąt posterów dokumentujących pracę artystów i ich dokonania, podczas wszystkich edycji pleneru.

Stowarzyszenie Kunstverein Templin do lipca 2019 r. zaprojektowało łącznie 170 wystaw. Co roku prezentowanych jest około sześciu nowych. Rada Galerii Kunstverein wybiera artystów spośród aplikujących w liczbie od 40 do 80. W minionych latach zorganizowano wystawy z artystami z Uckermark, Berlina, Brandenburgii, innych landów, krajów europejskich jak również z Indii i USA.

Wystawa w Galerii Ratusza udostępniona będzie przez 2 miesiące.

Godziny otwarcia ratusza:

poniedziałek-czwartek 08.00-16.30 (wtorek -17.45) i piątek 08.00-12.00,

jak również po wcześniejszym uzgodnieniu pod numerem 0162 2357745

info: www.kunstverein-templin.de