Wydarzenia Wydarzenia

Warsztaty dla nauczycieli w Ośrodku Kultury Leśnej. Zapraszamy!

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, w partnerstwie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, 19 i 20 kwietnia br. organizuje warsztaty przeznaczone dla osób nauczających dzieci i młodzież.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką dotyczącą ochrony zasobów wodnych i mokradeł oraz praktykami w zatrzymywaniu wody w lesie prowadzonymi przez wielkopolskich leśników. Wykład poprowadzi dr inż. Adama Całka, nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin.

Część terenową w parku-arboretum wypełnią warsztaty służące lepszemu poznaniu jego zasobów wodnych oraz wypracowaniu interdyscyplinarnego scenariusza zajęć do samodzielnego wykorzystywania przez nauczycieli podczas przyjazdów do Gołuchowa.

W programie przewidziano także zajęcia na wystawie w Muzeum Leśnictwa oraz prezentację form samodzielnego zdobywania wiedzy opartych na infrastrukturze parku i Pokazowej Zagrody Zwierząt. 

Każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych wydanych nakładem Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Zapisy prowadzi ODN w Kaliszu.

Zapraszamy.

Tekst: Alicja Antonowicz

Materiały do pobrania