Asset Publisher Asset Publisher

Wydawnictwa on-line

Wydawnictwa Ośrodka Kultury Leśnej można zakupić w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie oraz składając zamówienie drogą mailową (okl@okl.lasy.gov.pl). Wybrane publikacje udostępnimy również cyfrowo.

Pierwsza z nich to rocznik „Studia i Materiały Ośrodka Kultury Leśnej” (ISSN 0860-830X), którego zakres tematyczny obejmuje aspekt historyczny i kulturowy leśnictwa oraz środowiska leśnego, zasoby przyrodnicze, kulturowe, kronikę Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Zawartość kolejnych numerów rocznika oraz wskazówki dla autorów są zamieszczone na stronie internetowej czasopisma www.studia.okl.lasy.gov.pl.

 

Druga z publikacji to kwartalnik edukacyjno-informacyjny „Zagajnik" (ISSN 1897-3906).

„Zagajnik" wydawany jest od 2006 roku. W pierwszych latach na wkładkach znajdowały się artykuły na temat polskich drzew leśnych oraz dawnego przemysłu leśnego. Od numeru 2. z 2012 roku do końca 2020 roku na wkładkach zamieszczane są teksty opisujące gatunki leśne z polskiej czerwonej księgi wzbogacone ilustracjami. Kwartalnik jest wydawnictwem bezpłatnym, dostępnym w punktach sprzedaży biletów Muzeum Leśnictwa, bibliotece OKL oraz do pobrania ze strony internetowej. Jego wydanie dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z zawartością najnowszego numeru czasopisma można się zapoznać, klikając w na okładkę. Zachęcamy również do lektury pozostałych numerów.

 

Na platformie internetowej umieszczane są również bezpłatne materiały edukacyjne. Jest to kilkanaście książeczek opisujących życie lasu i jego mieszkańców, wzbogaconych o zagadki, wierszyki i kolorowanki. Z materiałami zapoznać się można klikając na okładkę poniżej.