Wydawca treści Wydawca treści

Informacja turystyczna

Na tej stronie znajdą Państwo podstawowe informacje o funkcjonowaniu obiektów Ośrodka Kultury Leśnej, m.in. godziny otwarcia Muzeum Leśnictwa, cennik biletów wstępu oraz zasady pobytu.

Uwaga!

W okresie od 1 listopada 2021 r do 28 kwietnia 2022 r. wystawy Ochrona lasu i Kancelaria leśniczego, zlokalizowane w budynkach na terenie dawnej osady Dybul, są dostępne do zwiedzania od wtorku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 62 7615045 wew. 122.

Zasady udostępniania muzeum:

Z powodu trwającej epidemii Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przygotował się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających turystom bezpieczeństwo. W tym celu zostały opracowane poniższe zasady:

 1. Zwiedzanie obiektów jest możliwe codziennie za wyjątkiem poniedziałków
  w godzinach 10:00–16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00).
 2. W obiekcie Oficyna zwiedzanie odbywa się w grupach 20-osobowych z częstotliwością co 30 minut.
 3. Zwiedzający zobowiązani są poruszać się po muzeum w maseczkach z obowiązkiem dezynfekcji rąk.
 4. Pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w maseczki.
 5. W celu ograniczenia kontaktów, zwiedzanie w najbliższym czasie będzie odbywało się bez usługi przewodnickiej.
 6. Stanowiska sklepowe prowadzą normalną działalność na powszechnie stosowanych zasadach. Prosimy o dokonywanie płatności przy pomocy kart płatniczych lub innych narzędzi elektronicznych. Powierzchnie terminali i lady będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane.

Wszystkie działania mają na celu udostępnienie obiektów i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji tylko jednej grupy/rodziny.

Wkrótce zostanie opublikowany nowy cennik na 2022 rok.

Bilety wstępu do Muzeum Leśnictwa:

 • Oficyna: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł.
 • Powozownia z Owczarnią: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł.
 • Dybul: normalny 2 zł, ulgowy 1 zł.
 • Wstęp wolny do muzeum w każdą środę oraz dla: kombatantów i inwalidów wojennych, pracowników Lasów Państwowych, uczniów i nauczycieli szkół leśnych, osób niepełnosprawnych, dzieci i opiekunów z domów dziecka, dzieci do lat 4.

 

Muzem w 2022 roku będzie nieczynne w następujące dni:

 • 1 stycznia (Nowy Rok),
 • 16, 17, 18 kwietnia (Wielka Sobota, Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny),
 • 1 listopada (Wszystkich Świętych),
 • 24, 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie)
 • oraz każdy poniedziałek.

 

Park-arboretum oraz Pokazowa Zagroda Zwierząt pozostają otwarte dla odwiedzających. Podczas przebywania na ich terenie prosimy o zachowanie ostrożności i środków bezpieczeństwa wynikających z zasad obecności w miejscach publicznych w okresie epidemicznym. WSTĘP WOLNY.
OGRÓD ZIOŁOWO-KWIATOWY jest otwarty dla odwiedzających w godzinach 7:0018:00 od 21 marca do 31 października. WSTĘP WOLNY.