Wydawca treści Wydawca treści

Informacja turystyczna

Na tej stronie znajdą Państwo podstawowe informacje o funkcjonowaniu obiektów Ośrodka Kultury Leśnej, m.in. godziny otwarcia Muzeum Leśnictwa, cennik biletów wstępu oraz zasady pobytu.

UWAGA! W związku z krajową sytuacją epidemiologiczną, z dniem 12.10.2020 zawieszamy prowadzenie zajęć edukacyjnych.
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Leśnictwa zostało ponownie otwarte. Do dyspozycji gości oddajemy dawny pałac Czartoryskich – Oficynę, Powozwnię i Owczarnię.
Wystawy muzealne w budynkach Dybul i Chałupa – leśniczówka pozostają nadal nieczynne.

Z powodu trwającej epidemii, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przygotował się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających turystom bezpieczeństwo. W tym celu zostały opracowane poniższe zasady:

  1. Udostępniamy jedynie część ekspozycji Muzeum Leśnictwa, tj. te, które mieszczą się w obiekcie Oficyna, Owczarnia i Powozownia.

  2. Zwiedzanie obiektów jest możliwe codziennie za wyjątkiem poniedziałków
    w godzinach 10:00 – 15:00 (ostatnie wejście).

  3. Zwiedzanie odbywa się w grupach 10-osobowych (Oficyna) oraz 15-osobowych (Powozownia z Owczarnią) z częstotliwością co 30 minut.  

  4. Zwiedzający zobowiązani są poruszać się po muzeum w maseczkach z obowiązkiem dezynfekcji rąk.

  5. Pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w maseczki lub przyłbice ochronne.

  6. W celu ograniczenia kontaktów, zwiedzanie w najbliższym czasie będzie odbywało się bez usługi przewodnickiej.

  7. Stoiska multimedialne zostają czasowo wyłączone.

  8. Stanowiska sklepowe prowadzą normalną działalność na powszechnie stosowanych zasadach. Prosimy o dokonywanie płatności przy pomocy kart płatniczych lub innych narzędzi elektronicznych. Powierzchnie terminali i lady będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane.

Wszystkie działania mają na celu udostępnienie obiektów i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji tylko jednej grupy/rodziny.

 

Bilety wstępu:

Oficyna: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł.

Powozownia z Owczarnią: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł.

Wstęp wolny do muzeum w każdą środę oraz dla: kombatantów i inwalidów wojennych, pracowników Lasów Państwowych, uczniów i nauczycieli szkół leśnych, osób niepełnosprawnych, dzieci i opiekunów z domów dziecka, dzieci do lat 4.

 

MUZEUM W 2020 ROKU BĘDZIE NIECZYNNE w następujące dni: 1 stycznia (środa), 11 kwietnia (Wielka Sobota), 12 kwietnia (Niedziela Wielkanocna), 13 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny), 11 czerwca (Boże Ciało), 1 listopada, 24, 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie) oraz każdy poniedziałek.

 

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Co-v-2 biblioteka OKL będzie nieczynna do odwołania.
Park-arboretum z ogrodem ziołowo-kwiatowym oraz Pokazowa Zagroda Zwierząt są ponownie otwarte. Podczas przebywania na ich terenie prosimy o zachowanie ostrożności i środków bezpieczeństwa wynikających z zasad obecności w miejscach publicznych w okresie epidemicznym.
PARK-ARBORETUM I POKAZOWA ZAGRODA ZWIERZĄT czynne codziennie od świtu do zmierzchu. OGRÓD ZIOŁOWO-KWIATOWY otwarty w godzinach 8:00-18:00. WSTĘP WOLNY.